ارز دیجیتال پترو تنها راه دریافت پاسپورت در ونزوئلا!

ارز دیجیتال پترو مانع فرار اهالی ونزوئلا!

با توجه به وخیم شدن اوضاع اقتصادی ونزوئلا، مدتی است اهالی این کشور به دنبال راهی می گردند تا از منجلابی که در آن گرفتار شده اند رها شوند. اما فرار کردن از این کشور نیز دردسرهای فراوانی دارد که مهم ترین آن ارز دیجیتال ونزوئلا یعنی پترو است!

چندی پیش نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در مصاحبه‌ای تلویزیونی با شبکه خبری ای‌بی‌سی اینترنشنال اعلام کرد پترو به عنوان ارز دیجیتال ملی این کشور در نظام حسابداری و پرداخت‌های سازمانی این کشور تعریف خواهد شد. به عبارتی پترو اولین ارز دیجیتال ملی در سطح بین‌المللی و نیز اولین ارز دیجیتال دارای پشتوانه (نفت) است.

در ماه های اخیر ارزش بولیوار به شدت کاهش یافته (چندی پیش ۵ صفر از واحد پولی آن ها حذف شده و به بولیوار سابرینو تغییر نام داده است). در همین راستا دولت ونزوئلا اعلام نمود که از هفته آینده هزینه های مربوط به صدور و تمدید پاسپورت را صرفا از طریق ارز دیجیتال پترو دریافت خواهد کرد. طبق بخشنامه های تازه دریافت پاسپورت جدید دو پترو و تمدید آن یک پترو هزینه در بر خواهد داشت. حالا به همین خاطر مردم ونزوئلا به تکاپو افتاده اند تا به هر نحوی که شده پترو بخرند.

هزینه دریافت پاسپورت در ونزوئلا 

هزینه دریافت پاسپورت های جدید در ونزوئلا حدوود ۷۲۰۰ بولیوار است که این رقم چهار برابر حداقل حقوق ماهانه در این کشور می باشد.

دلسی پودریگز معاون رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد:

نیکلاس مادرو رئیس جمهور کشور تقریبا هشت ماه بعد از تاریخ وعده داده شده برای عرضه اولیه پول مجازی ونزوئلا یعنی پترو در رویدادی که هفته پیش برگزار شد نسخه بهبود یافته از این ارز مجازی را معرفی کرد. در مورد شهروندانی هم که در خارج از خاک ونزوئلا زندگی می کنند صدور ویزا دویست دلار و تمدید آن ۱۰۰ دلار هزینه خواهد داشت.

پترو

پترو را بهتر بشناسیم

نفت، قلب اقتصاد ونزوئلا است. این کشور با اعلام پشتیبانی ارز دیجیتال با این ذخیره‌ی ملی، به جمع فعالان اندک اما روبه‌رشد دنیای رمزارزها پیوست که به‌مرور، دارایی‌های فیزیکی را به‌عنوان پشتوانه‌ای ارزهای خود معرفی می‌کنند. به‌عنوان مثال، شرکت The Royal Mint که برای انگلستان سکه تولید می‌کند، در سال ۲۰۱۷ از سکه ی دیجیتالی با نام RMG رونمایی کرد که با طلا پشتیبانی می‌شد. مثال‌های دیگری نیز وجود دارند که با الماس پشتیانی می‌شوند.

تفاوت این ارزها با ارز دیجیتال پترو در آن است که دارایی‌های فیزیکی پشتیبان آنها در حال حاضر قابل تجارت هستند. در مقابل، مادورو ادعا کرده که پترو توسط میدان‌های نفتی پشتیبانی می‌شود که هنوز در زیر زمین و در نزدیکی منطقه‌ی آتاپیریر مدفون هستند. این میدان نفتی عظیم با نام Ayacucho I شناخته می‌شود. دولت ادعا کرده که ۵.۳ میلیارد بشکه نفت در این میدان ذخیره شده اما سازمان مستقل بین‌المللی یعنی PDVSA هیچ پاسخ روشنی در این مورد نداده است. میدان نفتی پشتیبان ارز پترو، در منطقه‌ای کاملا محروم واقع است.

این روزها نبود مواد اولیه و فساد گسترده در ونزوئلا دسترسی به اسناد دولتی را برای مردم آن بسیار دشوار کرده و آنها به امید آنکه بتوانند هرچه سریع تر از این کشور خارج شوند روزها در صف می مانند تا پاسپورت بگیرند. طبق تازه ترین اطلاعات از سازمان ملل متحد اقتصاد شکننده و بحران های انسانی در ونزوئلا باعث شده که روزانه ۵۰۰۰ نفر خاک آن را ترک نمایند.

حالا اما عرضه دیرهنگام پترو و همچنین قطع همکاری اغلب خطوط هوایی دنیا شامل Latam Airlines، یونایتد ایرلاینز و لوفت هانزا خروج اهالی این کشور از خاک آن را با مشکلات عدیده روبرو کرده است.

بیشترین میزان اتریوم در دست چه کسانی است؟!

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست