بیشترین میزان اتریوم در دست چه کسانی است؟!

چندی پیش ویتالیک بوترین (vitalik buterin) که هم-بنیانگذار و خالق اتریوم است به تقلب در استخراج اتریوم متهم گردید. او به ماینینگ پیش از موعد و زودهنگام این ارز مجازی متهم شده است که بر اساس ادعاها سبب شده او به همراه جو لوبین ۷۵ درصد از کل اندوخته اتریوم را به خود اختصاص دهند و میلیاردر شوند. این اتهامات از سوی نوریل روبینی استاد دانشگاه نیوروک مطرح شده است.

نوریل روبینی

در این راستا ویتالیک بوترین که در میان تاثیرگذارترین افراد در دنیای پول های مجازی است ادعا کرده که از میلیاردرهای پول های مجازی نیست و برای اثبات گفته اش حتی لینک مربوط به بزرگ ترین کیف پول دیجیتالی اش که حدود ۳۶۳۰۰۳ اتر را در بر دارد در اختیار مخاطبانش گذاشته.

این مقدار از اتریوم حدود ۷۳ میلیون دلار ارزش دارد. همچنین گفتنی است این مقدار اتریوم شامل هدایا و همچنین کمک های مالی به خیریه هم می شود. همچنین ویتالیک بوترین تایید کرده پول های دیجیتالی دیگری نیز دارد اما مبلغ آن ها را ناچیز اعلام کرده است.

اما ثروتمندترین مالکان اتریوم چه کسانی اند؟

بر اساس گزارش های حاصل شده تعداد زیادی از میلیاردرهای اتریوم چینی هستند و اکثریت آن ها مدیریت برخی از بزرگ ترین استارتاپ های پول مجازی دنیا را در اختیار دارند. شرکت چینی Hurun که ثروت خالص افراد در این کشور را دنبال می کند اخیرا فهرستی از ثروتمندترین اشخاص در چین منتشر کرده است.

طیق این فهرست منتشر شده که در برگیرنده اسامی ۱۳ مدیر است نیمی از آنها در صنعت استخراج ارزهای مجازی سرمایه گذاری کرده اند و Zhan Ketuan بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره استارتاپی به نام Bitmain حتی در زمره ۱۰۰ فرد ثروتمند چین است. طبق این گزارش ثروت خالص وی برابر با ۲.۴ میلیارد دلار است و بعد از وو جیهن یکی دیگر از بنیانگذاران Bitmain قرار دارد که ثروتی برابر با ۲.۳۸ میلیارد دلار را کسب کرده است.

البته تمامی این اشخاص فاصله زیادی تا جک ما رئیس هیئت مدیره علی بابا دارند که طبق برآوردهای صورت گرفته ارزش کل درآمدهایش به رقم ۲۷۰ میلیارد یوآن یا ۳۹ میلیارد دلار می رسد.

منبع: newsbtc

ارز دیجیتال پترو تنها راه دریافت پاسپورت در ونزوئلا!
تلاش سونی برای حفاظت از مالکیت معنوی محتوا با فناوری بلاک چین

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • سلام من میخوام بدونم آیا کسب درآمد از طریق برنامه pivot در گوشی اندروید واقعیت دارد ویا این هم ازنوع گلد کوئیست وهست وکلاهبرداریه

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست